Nyolcadik éve töretlen népszerűséggel robog a DSD vonata iskolánkban. Így volt ez a 2017/18-as tanévben is, amikor a Német Tartományi Kulturális Miniszterek Tanácsának felső-, ill. középfokú nyelvvizsgáján 16 tanuló sikeres C1 és 1 tanuló B2 nyelvvizsga büszke tulajdonosa lett. Ezáltal nemcsak pluszpontokhoz jutottak a továbbtanulásukhoz, hanem sok új ismerettel bővültek, új gondolkodási szemléletet sajátítottak el, amelyeket életük során jól hasznosíthatnak majd. Sikeres C1 szintű DSD nyelvvizsgát tettek 2017/2018-ban az alábbi tanulók: Besenyei Loretta, Dorkó Petra, Németh Zoltán, Szőke Patrik, Békesi Kamilla, Szabó Bence, Tóth Lilla, Gyenge Tekla, Benedek Réka, Bíró Boglárka, Sebők Petra, Ortó Alexandra, Reusz Dóra, Szabó Kitti, Sárga Szabolcs, Csépány Martin. B2 szint: Kassai Georgina. Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő tanáraiknak: Csutorás Ferenc tanár úrnak és Karacs Rudolfné tanárnőnek!
Két tanulónk Sári Bertold József 11. H és Szabó Bence 12. E tanulók 2017 nyarán 3 hetes németországi ösztöndíjat kaptak. A Merzigben eltöltött hetek után élményekkel gazdagodva tértek haza.
A DSD vonata a nyelvvizsgára való felkészítés mellett új utakra is vitt bennünket. A tavalyi tanévben iskolánk bekerült (a DSD-programban eddig elért eredménye alapján) egy nívós nemzetközi versenybe, a Jdi (Jugend debattiert internationale – „Vitázik a világ ifjúsága”) projektbe, ahol egész Magyarországról csak 16 iskola vehet részt. Ez az egyetlen német nyelvű, nemzetközi vitavetélkedő közép-és kelet-európai tanulók részére, mely a Goethe Intézet, az „Emlékezet, Felelősség és Jövő” Alapítvány, a Közhasznú Hertie Alapítvány és a Külföldi Német Iskolák Központi Igazgatóságának közös projektje. Iskolánk két tanulója, Osváth Patrik (10D) és Sári Bertold József (11H) vettek részt sikeresen 2018 márciusában a regionális versenyen. Osváth Patrik 3 hetes németországi ösztöndíjat nyert a Jdi- „Vitázik a világ ifjúsága” verseny keretén belül.
Szintén a Jdi- „Vitázik a világ ifjúsága” projekt keretén belül kapta iskolánk DSD és Jdi koordinátora, Karacs Rudolfné a Goethe Intézettől és a ZfA-tól azt a felkérést, hogy 2018.04.23.-27. között kísérjen el kilenc magyar tanulót Drezdába, a nemzeti győzteseket felkészítő tréningre. Meglátogatva a kint folyó tréningeket komoly tapasztalatokkal, tippekkel gyarapodott a tanárnő, amelyet a versenyre felkészítő munkája során jól tud majd kamatoztatni.
Iskolánk a DSD- program révén az „Iskolák: a jövő partnerei” un. Pasch-net iskola tagja is, amely olyan iskolák globális hálózata, amelyeknek oktatási programjukban kiemelt figyelmet szentelnek Németországnak és a német nyelvnek. A hálózatnak ma már világszerte több mint 2000 tagja van. Az „Iskolák: a jövő partnerei“ kezdeményezést (PASCH) 2008 februárjában hívta életre a Német Külügyminisztérium. A projektet a Német Külügyminisztérium koordinálja, és a Külföldi Oktatásügy Központi Hivatalával (ZfA), a Goethe Intézettel, a Német Felsőoktatási Csereszolgálattal és a Kultuszminiszterek Konferenciájának Pedagógiai Csereszolgálatával együttműködve valósítja meg.
Az idén ünnepelte 10. születésnapját és egy kiállítással egybekötött játékos természettudományos vetélkedőre hívta meg a magyarországi Pasch-net iskolákat. A „Németország- a feltalálók országa” című kiállításnak és a vetélkedőnek a BME- Budapesti Műszaki Egyetem adott otthont, amely a Goethe-Intézet Frauenhofer- und Max-Planck- Gesellschaft közös együttműködésével jött létre. Világraszóló találmányok, történelmi jelentőségű felfedezések és jövőbe mutató újítások köré szerveződik a világ számos országában bemutatásra kerülő vándorkiállítás. Híres emberektől származó idézetek, képek, filmek, hanganyagok és interaktív állomások vezetnek végig a kiállítás tárgyát képező hét témakörön, melyek az informatika, az energia, a mobilitás, a kommunikáció, az orvostudomány, az optika és a különböző anyagok. Iskolánkat 3 fős csapattal Polgár Bálint 9. D, Sári Betold József 11. H, és Csörgő Péter 11. J tanulók képviselték, akiknek a kiállítás megtekintése után érdekes feladatokat kellett megoldaniuk, végül Németország és Magyarország közé egy hidat építeniük. Kellemes élményekkel és hasznos információkkal tértek haza.