Európai Parlament Nagykövet-iskolája program

Jubileumi Neumann Napok

A Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium ebben az évben ünnepeli fennállásának 30. évfordulóját. Tanárok és diákok együttes munkájával hosszú évek alatt elért eredményeink, országosan elismert sikereink méltó megünneplésére készülünk ebben a tanévben. A rendezvények kiemelt programjait, a hagyománnyá és az évek alatt Eger városában rangossá vált Neumann Napok időszakára tervezzük. Nagy örömünkre szolgál, hogy a meghívott vendégek, művészek, tanárok elfogadták felkérésünket és előadásukkal hozzájárulnak ahhoz, hogy mindannyiunk számára emlékezetesek maradjanak ezek a napok. A programsorozat egyik fénypontja a pénteki napra tervezett Gála, melyen intézményünk igazgatója, Dr. Sipos Mihály mellett Habis László Polgármester Úr is köszönti iskolánkat, vendégeinket.



A március 16. és 17. programsorozat eseményei:

  Neumann Napok 2017. március 16. (csütörtök)
     
Előadások kezdete Előadó/Felelős neve Előadás témája
8:00-9:30 Dr. Marschall Marianna Biológia – növényvédelem
8:00 RÉV Drog Prevenció
8:00 Kripkó Zoltánné Fogyasztóvédelem (film)
8:00-9:30 Mika János – Rázsi András – Lakatos László Klímaváltozás – időjárás előrejelzés – a növények éghajlat és időjárás érzékenysége
8:00 Ádám Barna ezredes – a Koronaőrség parancsnoka Magyar huszárság története
8:00 Mórus József Világrekordok, íjászat, életmód
8:00 Bana József Komplex számok előadás
8:00 Herczeg Béla Sportrendezvény
8:00 Kelemen Tünde Rendhagyó irodalom gyerekek prezentációja
8:00 Oláhné Dr. Téglási Ilona Matematika kézműves foglalkozás
8:00 Bacsó Csaba New York
8:00 Murányi Melinda Be Smart with Smartphone Apps
8:00 Nemcsik János A π és mi
8:00 Csige-Balázs Éva Logikai vetélkedő
8:00 Szakács Ibolya Egészséges táplálkozás
8:00 Jobbágy Szabolcs Vállalkozási tanácsok
8:00 Beke Noémi Végzősök beszámolója
8:00-9:30 Szilák Flóra Színházelmélet
8:00-9:30 Dr. Liptai Kálmán Kriptográfia és matematika
8:00-9:30 Bózváry Bence Adataink biztonsága
8:00-9:30 Barna Viktor Középkori magyar irodalom
8:00-9:30 Bodó Szilvia Italy and the Italian language
8:00-9:30 Máté Ildikó Jazz Chantcs British & American Culture
8:00-9:30 Dr. Plesuné Simon Krisztina Mindenki c. film és beszélgetés
8:00-9:30 Csikós Nóra Próbavizsga
8:00-9:30 Karacs Rudolfné Rendhagyó német irodalom óra
8:00-9:30 Bardi Csaba Továbbtabulás Angliában
8:00-9:30 Nagy Éva Óvodások a 10ABKban
8:00-9:30 Tarnóczi Aranka The American Civil Rights Movement
9:00 Tóth Adél-Koklács Kata Wine&Go
9:00 Mórus József Világrekordok, íjászat, életmód
9:00 Jakab Zoltán Egyedül nem megy (Környezetvédelem, városgondozás)
9:00 Dr. Hadnagy József Tehetségútlevél program kíváncsiság és/vagy kutatás? – interaktív kutatói szeminárium
9:00 Horváth Sándor Az amerikai film népszerűségének okai
9:00 Báder Zita, Nagy Orsolya Nürnberg
9:00 Estókné Kovács Gyöngyi Short Presentations
9:00 Gönczi Ágnes Club de francais: jeux de société
9:00 Kiss Bence Motivációk a programozásban
9:00 Gál Péterné Sportverseny
9:00 RÉV Drogprevenció
9:00 Macsinka Gábor Internetes adatvédelem
9:00 Szakács Ibolya Egészséges táplálkozás
9:00 Bana József Kísérletek
9:00 Zsebe Dániel How to solve the Rubik cube
9:00 Varga Szilvia Tanulói kiselőadás
9:00 Farkas Éva Egészséges táplálkozás
10:00 RÉV Drog Prevenció
10:00 Dr. Juhász Tibor Neumann és a minimax
10:00 Dr. Csutorás Csaba Egészséges táplálkozás egy kémikus szemével
10:00 Bányai András Gábor Hackerek és rendszergazdák (adatbiztonság a gyakorlatban)
10:00 Kármán Ágnes Nyelvi nagykövet program – Az Amerikai Kereskedelmi Kamara nyelvtanulást promotáló programja
10:00 Bardi Csaba Továbbtanulás Angliában
10:00 Miszné Mestellér Zsuzsa Európai Unió
10:00 Tóth Krisztina A vers születése “Álom és emlékezet”
10:00 Ádám Barna ezredes – a Koronaőrség parancsnoka A Szent Korona és őrzésének története
10:00 Dr. Murányi Zoltán – Oldal Vince Látványos kémiai kísérletek
10:00 Herpai Imre Élet egy szupervulkánon (A Yellowstone Nemzeti Park)
10:00 Dávid Árpád Japán
10:00 Dr. Maszárovics Zoltán Élet és gyógyítás Afrikában
10:00 Előd László – többszörös díjnyertes búvárfotós Élet a víz felszíne alatt (Búvárkodás, búvárfotózás)
10:00 1. Bani-Akoto Angelina 2. Kohajda Gréta 3. Szarvas Eszter 1. Közösség vagy magány 2. A mese szerepe a gyermeki személyiség fejlődésében 3. Az én megjelenése a közösségi hálózatokon
10:00 Bozóki Sándor kutatásfelfedezés alkotás Stikkel Gábor Big data: a 4. ipari forradalom stb.
10:00 Földi László Biztonságpolitika
10:00 Dr. Székely Zoltán Informatika és biztonság
10:00 Előadók “Öreg diákok” Karrier
10:00 Benei Csaba Diákcsíny vagy büntetőjogi felelősség
12:00 Koncert

Egri Filharmonikusok Kamarazenekara

 

Neumann Napok 2017. március 17. (péntek)
 
Előadások kezdete Előadó neve Előadás témája Helyszín
8:00-8:50 JaJa együttes – Kormos Katalin Kitti “Verskoncert” Aula
9:00-10:15 Szabad Ötletek Színháza “Karinthy örök” Aula
11:00 Gálaműsor Program:

30 év képekben

Ünnepi köszöntők: Dr. Sipos Mihály Igazgató Úr

Habis László Polgármester Úr

Egykori és jelenlegi diákjaink műsora

Külföldi partneriskolák képviselőinek köszöntője

A Diákönkormányzat filmje

Aula és tornaterem
13:00 FOGADÁS   NIVÁK
17:00 Volt Neumannos diákok találkozója Köszöntő, kötetlen beszélgetés Aula

 

További felfedeznivalók

Szakmai látogatás Brüsszelben

Az Európai Parlament Nagykövet Iskola Program intézményi felelőseiként szeptember végén három napot töltöttünk Brüsszelben szakmai látogatás céljából. Az EPAS Magyarországi Kapcsolattartó Irodája jóvoltából volt lehetőségünk betekintést nyerni az Európai Parlament

bővebben »

Európai Parlament Nagykövet-iskolája program

A honlap fenntartója:

Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium