Euroscola játékot nyertünk
2018-06-24
Neumannosok az Euroscola napon Strasbourgban
2018-12-21

Az EU jelene és jövője

Print Friendly, PDF & Email

2018. október 17-én iskolánk vendége volt Dr. Zupkó Gábor, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője és Miszné Mestellér Zsuzsanna, a Heves Megyei Europe Direct iroda vezetője. Az Európai Unió elveiről, jelenéről és jövőjéről szóló előadáson iskolánk két tanítási nyelvű osztályainak és közgazdasági osztályainak diákjai vettek részt.A bevezető részben az Európai Unió legfontosabb elveiről, létének fontosságáról, a négy alapszabadságról és az unió működéséről volt szó. Az előadó vázolta az Európai Unió helyét a világban, a demográfiai és a gazdasági összefüggéseket is bemutatva. Megismertük az intézményrendszert, benne az Európai Bizottság szerepét. Az előadás második részében aktuális eseményekről, az EU előtt álló kihívásokról, magyar vonatkozásról és a Brexitről is szó esett.

Az informatív, aktualitásokat is bemutató előadás után kérdeztek is a diákok a képviselet vezető diplomatától.