Hollandiában jártunk
2018-01-13
„What we learn with pleasure, we will never forget.” (Alfred Mercier)
2018-05-11

Holland csereprogram – egri hét

Print Friendly, PDF & Email

Március 17-23. között láttuk vendégül a holland Almende College, Isala diákjait Silvolde városkájából. Iskolánk új cserekapcsolata tavaly született meg, tanulóink novemberben tölthettek egy hetet Hollandiában, cserediák társaikkal és családjukkal. Az élmények sorozata folytatódott idén márciusban. A hétvégét a diákok, hasonlóan a hollandiai programokhoz, a vendéglátó családjaikkal, kisebb baráti társaságokkal együtt töltötték.Az iskolában óralátogatáson, európai nyelvi napon, mini vállalkozói versenyen vehettek részt. Közben pedig kirándultunk Budapestre, ahol a Parlamentet néztük meg és hajókiránduláson voltunk, a holland diákok megismerkedhettek Eger legszebb látnivalóival, a Líceum Varázstornyában és a Dobó István Vármúzeumban, a kazamatákban is jártunk. A hét vége felé pedig megtekintettük a Diósgyőri várat és fürödtünk a Miskolctapolcai barlangfürdőben. Az izgalmas hetet egy fergeteges búcsúpartival zártuk.A cserekapcsolat során igazi barátságok is születtek, a Neumann és az Almende College között pedig egy hosszú távú kapcsolat jött létre, hogy a későbbiekben minél több diákunk kapjon egy kis falat Hollandiát 🙂

Kocsis Emese, Murányi Melinda koordinátorok